Kamień naturalny

Od wielu lat oprócz działalności na rynku nieruchomości udzielamy się również na rynku importu i handlu kamieniem naturalnym. Zajmujemy się głównie importem kamienia w gotowych formatach, gotowych do montażu.
Kamień naturalny posiada wiele wrodzonych cech, które w naturalny sposób predysponują go do wykorzystywania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Ponadczasowy wygląd i bardzo duża trwałość powodują, że jest to jeden z najchętniej wybieranych surowców do wykończenia inwestycji deweloperskich, rewitalizowanych kamienic, hoteli, kościołów, instytucji państwowych itd. aż na indywidualnych mieszkaniach kończąc. Każdy kto raz zdecyduje się postawić na kamień, najczęściej pozostaje mu wierny w przyszłości. Jest to materiał niosący w sobie historię naszej planety, który powstał na przestrzeni setek tysięcy lat poprzez wytrącanie się poszczególnych frakcji organicznych i kompresji przy udziale ciśnienia wywołanego ruchami tektonicznymi Ziemi. To właśnie te czynniki odpowiadają za spektakularne „przeżylenia” oraz nietuzinkowe kolory.

Główne cechy kamienia:
- Materiał ten cechuje się doskonałą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne - w Polskich warunkach jest to bardzo powszechne zjawisko – nie ma tutaj mowy o występowaniu spękań lub kruszeniu się poszczególnych elementów.
- Łatwy montaż – większość kamieni możemy montować bezfugowo, na styk (np. łupki elewacyjne, które są naturalnym odpowiednikiem powszechnie znanego klinkieru). W przypadku płyt granitowych lub marmurowych zalecane jest stosowanie minimalnej fugi, położonej na równo względem lustra powierzchni (bez rowka). Taki montaż umożliwia uzyskanie jednolitej, gładkiej powierzchni o nietuzinkowym wyglądzie,
- Naturalna tekstura i ciepło – kamień naturalny może mieć różne typy obróbki, aczkolwiek niezależnie od wyboru będzie on przyjemny dla ciała przyszłych użytkowników. Jego unikalna tekstura od zarania dziejów jest wykorzystywana jako naturalny izolator i materiał do wykończenia miejsc relaksu takich jak termy, baseny, sauny, łazienki. Kompensuje przekazywane mu ciepło (świetnie współgra z ogrzewaniem podłogowym) zapewniając komfortowe uczucie „ciepłej podłogi” nawet przy minimalnej ilości ogrzewania.
- Łatwość utrzymania – każdy kamień naturalny warto zaimpregnować (Impregnaty dostępne w naszym sklepie) – jest to materiał naturalny czyli chłonny dlatego w przypadku impregnacji jesteśmy w stanie wywołać określony, pożądany przez nas efekt m.in. uwydatnienie koloru z zamknięciem porów kamienia, zachowanie naturalnego koloru z zamknięciem porów kamienia, nadanie właściwości antypoślizgowych itd. Impregnacja spowoduje, że kamień zostanie zachowany w niezmienionej formie przez długie lata, a jego pielęgnacja zostanie zoptymalizowana do minimum.
- Ponadczasowy wygląd – ze względu na niepowtarzalną strukturę kamienia, zróżnicowaną kolorystykę oraz różne formaty jesteśmy w stanie dopasować kamień do właściwie każdego wnętrza. W zestawieniu z klasycznymi płytkami ceramicznymi jest to materiał znacznie wyższej klasy, który nada niepowtarzalny charakter powierzchniom na których zostanie położony.
- Zastosowanie drogowe – kamienne płyty granitowe G-602 i G-603 są powszechnie wykorzystywane jako elementy drogowe (na >3 cm grubości nie ma problemu z wjeżdżaniem autem). Dodatkowo krawężniki oraz palisady bardzo dobrze wyglądają w częściach wspólnych inwestycji lub ogrodach przydomowych jako elementy konstrukcyjne ogrodowe.

Podsumowując, możliwości co do zastosowania kamienia, nadaje się on doskonale do stosowania na posadzkach, ścianach, elewacjach, do wykonania łazienek i kuchni, na klatkach schodowych i ciągach komunikacyjnych (wewnątrz i na zewnątrz budynku), w ogrodach i parkach. Zastosowanie jest bardzo szerokie.

Nasze oferty znajdziesz na: